Mandala kreativity

Mandala kreativity

Kód zboží: 2016101650

Přívěšek s grafickým motivem krásné mandaly, vytvořené ve speciálním programu je zalitý do křišťálové čiré, tvrdé a vysoce lesklé pryskyřice. 

Nejen že bude dodávat energii, ale bude i krásně zdobit každou ženu

Délka přívěšku je 2,5 cm, je zavěšený na řetízku cca 45 cm dlouhém.

Mandala (sanskrt: मण्डल). Mandaly jsou staré jako lidstvo samo, což dokazuje i fakt, že nejstarší obrazce tohoto druhu se vyskytují už v paleolitu.

V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše dohromady utváří harmonický celek nesoucí určitou energii. Pokud sledujeme pravidelné obrazce mandaly, duše se zklidňuje, vnitřní svět se uspořádává a dochází k léčení na všech úrovních. 

Působení mandal

Už mnohé staré národy věděly o síle schované ve středu mandaly a uměly ji využít. I my dnes můžeme využít této zvláštní síly při relaxaci s hotovou mandalou. Účinky a koncentrace na barvu známe všichni z dětství, z omalovánek. 

Co nám může poskytnout již hotová mandala

získání energie, léčení – pokud si najdete čas na rozjímání s mandalou, můžete načerpat léčivou energii vloženou do mandaly. Když se na jakoukoli mandalu zadíváte, zjistíte, že je velmi dynamická. I zdánlivě statický dvojrozměrný obrázek „ožije“, pokud se zadíváte do jeho středu. Barvy se začnou prolínat, míchat, točit – jakoby tančit! Pokud budete tento tanec chvíli sledovat, zjistíte, že se Váš dech a tep se zklidňují, tělesné napětí se uvolňuje…

Barvy mandal

Důležité je rovněž umístění barev v mandale. Ta, která je uprostřed obvykle vypovídá o tom, co je pro nás v danou chvíli nejdůležitější. Pokud v mandale nějaká barva převládá, vyjadřuje to, co v tomto okamžiku nejvíce přitahuje naši pozornost.

Černá barva pohlcuje a odnímá negativní vliv a vše zlé. Očišťuje negativní energie. V magii se černou barvou většinou vyjadřuje vnější svět. V sousedství s černou barvou získávají ostatní barvy na jasnosti - černá jim nekonkuruje, ale vyzdvihuje je.

Černou barvu si vyberte pro pozitivní magické cíle jako je vyhnání zla, vyléčení nemocí, zlozvyků, návyků, odpuzení negativního vlivu určité osoby či ke zpětnému zaslání špatné vibrace zpět k původci. Kdo má rád černou, potřebuje energii zvenčí, pravděpodobně proto, že je tok jeho energiezablokován. Je to barva bezpodmínečné schopnosti přijímat. 

Symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.

Šedá a stříbrošedá barva se magicky používá zejména v rituálech spojených s právními záležitostmi. Je barvou neutrality, přizpůsobivosti a naděje.

Bílá barva je barva neutrální, vhodná pro všechny účely. Vyjadřuje silnou a laskavou energii, spojení, schopnost zbavit se strachu. Vyjadřuje odevzdanost vyšší moci, zákonitostem univerzální životní energie. Je barvou korunní čakry a spojena s Měsícem. Bílou barvu užijeme zejména při ochranných a očistných kouzlech, ale lze ji s úspěchem použít i pro všechna ostatní kouzla. Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů, napomáhá přemýšlení.

Červená barva je barvou radosti ze života, přílivem energie, vzrušující a smyslná, tvořivá, ale může být i ničivá. Vyjadřuje velice silnou vůli. Červená je barvou kořenové čakry a živlu Ohně. Magicky se červená používá v rituálech lásky, vášně, síly, sexuální touhy, moci, zvýšení charisma, hněvu, rychlých akcí, energie, odvahy, obrany a ochrany. Jako barva krve je spojována se životem i smrtí. 

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě

Je optimistická, vitální barva aktivity, horka, pohybu, boje, vášnivého života. Je lidsky nejvíce výrazná, extrovertní barva, spojená s plností života, statečností, obětováním, láskou, silnými city a vášní. Červená zvyšuje svalový tonus, krevní tlak, zrychluje puls a krevní oběh, vylučování adrenalinu a činnost jater. Prohlubuje dýchání. Může způsobit bolení hlavy a není vhodná pro rychle vznětlivé a citově nestabilní lidi.

Oranžová barva obsahuje obrovskou poznávací energii. Je v ní magnetismus a přitažlivost. Je barvou sebedůvěry, znázorňuje vůli žít, radost v životě a chuť odevzdat se. Oranžová je barvou sakrální čakry.

Magicky působí oranžová barva v rituálech zdraví, elánu, síly, odvahy, energie, přitažlivosti, úspěchu a štěstí.Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádiextroverti a společenští lidé

Oranžová je zářící, lesklá, teplá barva ohně a slunce. Spojuje se s představou východu a západu slunce, pomáhá zvládat únavu. Díky uvedeným vlastnostem představuje užitečnou dodatečnou pomoc při léčbě depresí. Oranžová vyjadřuje teplotu, srdečnost, je lehká a hravá. 

Povzbuzuje také chuť a měla by pomáhat při ranním vstávání. Oranžová posiluje plíce, slinivku břišní, slezinu a povzbuzuje činnost srdce. Urychluje trávení, zvyšuje chuť, může buď uklidňovat anebo znepokojovat. Tato barva může uklidnit city, některé jednotlivce může však i rozladit. Všechny oranžové odstíny mají stejný význam a vliv, záleží pouze na převládající komponentě (žlutá nebo červená).

Žlutá barva je barvou Slunce, radosti a smíchu. Její energie symbolizuje řešení. Magicky funguje nejlépe v záležitostech spojených s moudrostí, znalostmi, mentálními tématy, radostí, smíchem a pamětí. Žlutá je barvou čakry solar plexu, zastupuje živel Vzduch. Žlutou použijeme, chceme-li zlepšit svou představivost, naše studijní schopnosti, sebedůvěru a výmluvnost či jen tak navodit pocit klidu a relaxace. Žlutá barva umožňuje věštby a proroctví. Vhodná barva k meditacím.

Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť.

Žlutá je barva slunce, světla a optimismu, jež oživuje, aktivuje a osvobozuje před strachem. Zachovává bdělost a povzbuzuje koncentraci, symbolizuje tvůrčí schopnost, vysokou inteligenci a moudrost. Povzbuzuje motoriku, její významnou vlastností je komunikační. Žlutá barva má největší vliv na dýchací ústrojí, pomáhá při léčbě psychoneuróz, zvyšuje krevní tlak, povzbuzuje puls a zrychluje dýchání.

Modrá barva je barvou rovnováhy, klidu, míru, uvolnění a harmonie. Magicky poslouží modrá ve všech rituálech týkajících se zdraví, ochrany, inspirace, zklidnění, míru, uvolnění, jistoty, vytrvalosti, klidného spánku, léčení, meditace a klidu. 

Modrá je barvou krční čakry. Modrou můžeme použít k probuzení duchovního vědomí. Chrání před nežádoucími vlivy a vyvolávají věštecké sny. Tmavě modrá barva je vhodná pro vnitřní harmonii, světle modrá dobře poslouží při meditaci.Symbolizuje moře, nebe, ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady

Z hlediska fyziologických účinků modrá uklidňuje srdeční puls, snižuje rytmus dýchání, uklidňuje, povzbuzuje k duševní práci, introspekci, soustředění a usměrňuje dovnitř – říká se jí barva klidu a odpočinku.

Tyrkysová barva magicky působí nejlépe v rituálech spojených s komunikací, půvabem, přátelstvím, družností a humorem. Jasná, zelenkavá modř symbolizuje v mnoha kulturách svobodnou duši. 

Barva podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. V negativním chápání je tyrkysová symbolem sobectví a nezdravé touhy po uznání.Spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí a fantazii.

Zelená barva uvolňuje tvořivou energii. Je barvou srdečnosti a harmonického růstu života. Zelená je barvou úrodné půdy, živlem Země. Přísluší srdeční čakře. Magicky se využívá v rituálech peněz, hojnosti, štěstí, prosperity, blahobytu, plodnosti, růstu, přírody, léčení, uzdravení, zaměstnání, naděje a stálosti.Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. 

Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní.

Říká se jí také barva zdraví. Zelenými barvami se snaží léčit nervovou únavu a hysterii, protože má uklidňující účinek na nervový systém, je účinná při syndromu vyhoření, může ztišit migrény. Pro zelené světlo je typické, že rozšiřuje kapiláry, snižuje tlak, vyvolává vnitřní vylučování tělních tekutin. Na druhou stranu je barvou klidu, pokoje, odpočinku, rozjímání. Její symbolika ovlivňuje náladu člověka, uklidňuje a uvolňuje. Je znakem rovnováhy.

Hnědá je barva domova, bezpečí, útulnosti, stability a života spojeného s přírodou a zvířaty. Vyjadřuje tělesné a smyslové pocity. Magicky působí hnědá barva nejlépe při uzemňování, budování pevných základů, upevňování zálib a pro léčení zvířat.Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi.

 Fialová barva je symbolem duchovní síly, vede člověka k hranicím mystiky. Je barvou korunní čakry. Fialovou barvu používáme, abychom probudili duchovní síly či zvýšili své magické schopnosti. Fialová barva zesiluje kouzlo, které vykonáváme. Společně s modrou barvou se používá ke zvýšení účinnosti léčebných kouzel. 

Magicky působí v rituálech spojených se sílou, uzdravením nepříjemných nemocí, duchovnem, meditací, intuicí, mystikou, magií, proměnou, citlivostí a mocí. Společně s bílou barvou je fialová barvou korunní čakry.Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají.

 Růžová barva je jednoznačně barvou lásky a to čisté, bezpodmínečné. Jako srdeční barva vyjadřuje lásku a oddanost, přátelství, ztělesňuje jednotu a zdraví. Přitahuje štěstí. Růžová barva magicky působí v rituálech lásky, sebepřijetí a zvýšení lásky sami k sobě, krásy, přátelství, harmonie, manželství, milostných vztahů, mládí, romantiky a relaxace.


Cena: 269 Kč
Andělský sen